تندرستی و استراحت

تندرستی و استراحت
به این مطلب امتیاز دهید

 

 

تندرستي و استراحت

 

1ـ تندرستي

لازم است مقداري هم راجع به بهداشت و تندرستي صحبت كنيم، زيرا كه خرد و انديشه سالم در بدن سالم است. يكي از مؤثرترين عوامل در تندرستي ورزش است ، ورزشهاي تنفسي براي تقويت نفس ، و ورزشهاي قدرتي براي افزايش قدرت و استقامت صدا بسيار مفيد مي باشد. كوه نوردي، شنا، و ساير ورزشهاي مفيد براي زنده كردن قواي بدن و تقويت نيروهاي معنوي سودمند است.

توجه داشته بايد كه تمام جسم شما صفحه انعكاس صداي شماست. كمترين عيب در صفحه انكعاس صدا در آلات موسيقي ولو اينكه پيچي در بدنه آنها شل شده باشد، در نوع انعكاس صداي آن اثر دارد. و چون صداي شما هم تحت تأثير تمام اعضاي بدن شماست، تشنج و ضعف در هر قسمت بدن كه وجود داشته باشد، در صدا هم اثر مي­گذارد. در نتيجه اگر دچار بيماري ، هرچند كوچك ، شديد ؛ در اسرع وقت به درمان آن بپردازيد تا در بدنتان مزمن نشود، تغذيه سالم و مناسب نيز يكي از مهمترين عوامل مؤثر در سلامتي است.

 

2ـ استراحت

استراحت پيش و پس از مجلس براي پرورش جسم و روح لازم است. و شايد مهمترين عامل در ترميم صداي گرفته استراحت منظم باشد. شايد صداها بيشتر از فشار بدون اصول و استراحت ندادن به موقع ، خراب شود تا يك علت ديگر.

 

 

 

درباره ی صادق ابراهیمی پور

مداح،مدرس و محقق علوم و فنون مداحی اهل بیت علیهم السلام با 10 سال سابقه تدریس در شهرهای مختلف کشور... تدریس تخصصی تکنیک های صداسازی ، تدریس مهارت ها ،شیوه ها و جلوه های مداحی، روش های سبکسازی و ملودی سازی در مداحی ، ابداع روش های زودبازده تدریس و... از عمده فعالیت های ایشان در زمینه آموزش مهارت های مداحی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *