تندرستی و استراحت

 

 

تندرستي و استراحت

 

1ـ تندرستي

لازم است مقداري هم راجع به بهداشت و تندرستي صحبت كنيم، زيرا كه خرد و انديشه سالم در بدن سالم است. يكي از مؤثرترين عوامل در تندرستي ورزش است ، ورزشهاي تنفسي براي تقويت نفس ، و ورزشهاي قدرتي براي افزايش قدرت و استقامت صدا بسيار مفيد مي باشد. كوه نوردي، شنا، و ساير ورزشهاي مفيد براي زنده كردن قواي بدن و تقويت نيروهاي معنوي سودمند است.

توجه داشته بايد كه تمام جسم شما صفحه انعكاس صداي شماست. كمترين عيب در صفحه انكعاس صدا در آلات موسيقي ولو اينكه پيچي در بدنه آنها شل شده باشد، در نوع انعكاس صداي آن اثر دارد. و چون صداي شما هم تحت تأثير تمام اعضاي بدن شماست، تشنج و ضعف در هر قسمت بدن كه وجود داشته باشد، در صدا هم اثر مي­گذارد. در نتيجه اگر دچار بيماري ، هرچند كوچك ، شديد ؛ در اسرع وقت به درمان آن بپردازيد تا در بدنتان مزمن نشود، تغذيه سالم و مناسب نيز يكي از مهمترين عوامل مؤثر در سلامتي است.

 

2ـ استراحت

استراحت پيش و پس از مجلس براي پرورش جسم و روح لازم است. و شايد مهمترين عامل در ترميم صداي گرفته استراحت منظم باشد. شايد صداها بيشتر از فشار بدون اصول و استراحت ندادن به موقع ، خراب شود تا يك علت ديگر.

 

 

 

درباره ی صادق ابراهیمی پور

مدرس و محقق علوم و فنون اجرا تدریس تخصصی تکنیک های صداسازی ، مهارت ها ،شیوه ها و جلوه های خواندن، روش های سبکسازی و ملودی سازی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *